Hakkımızda

İstanbul Kazlıçeşme'de faaliyet gösteren deri fabrikası sahiplerinin bir araya gelerek, 1973 yılında kurdukları Lifli Rulo ve Levha San. A.Ş., İzmit/Köseköy'deki geniş arazisi üzerinde konuşlandırılmıştır.

Daha sonra şirket, İtalya'dan satın alınan SALPA-1 makinesinin monte edilmesinden sonra, 1975 yılında tesislerinde SALPA üretimine başlamıştır.

Deri Fabrikalarının sanayii atığı olan, Crom +3 iyonlarına tabi tutulan, Traşlanmış Deri Talaşı ile Mamul Kösele atıklarını tesislerinde ana hammadde olarak işleyerek, ülkemiz sanayiine tekrar geri kazandıran fabrikamızda, üstün hizmet ve kalite anlayışı prensibinde;

  • Ayakkabı ve Terlik imalatı,
  • Muhtelif saraciye ürünleri işleyen, Kemer ve Çanta imalatı,
  • Otomotiv ve Mobilya sanayii, sektörlerine ve kullanıcı ihtiyacına bağlı olarak, diğer sektörler için, muhtelif cins ve kalınlıklarda ayakkabı taban astarı (Rejenere - Aglomere Deri - Kösele) üretilmektir.

1999 yılında İzmit bölgesinde yaşanılan büyük deprem felaketi sonrasındaki ekonomik koşullar sebebiyle, üretimine iki yıl ara veren Lifli Rulo ve Levha San. A.Ş., bu defa, Şirket hisselerinin tamamının Rizeli büyük iş adamı Merhum Akif Kopuz bey tarafından satın alınmasıyla , 2001 yılında tekrar faaliyete geçerek üretimlerine başlamıştır.

Sonraki yıllarda, Tader şirketini satın alarak bünyesine katan Lifli Rulo, bu kez, Organize Deri Sanayii Bölgesi Tuzla'da inşa ettiği 12.000 m2 kapalı sahası olan yeni fabrikasına taşınarak, faaliyetlerini burada uzman kadrosu ile modern üretim teknolojilerini kullanarak sürdürmeye başlamıştır. Yeni yerindeki üretim faaliyetleri devam ederken, AR-GE çalışmaları kapsamında ürün yelpazesine, Tabii Selüloz liflerinden mamul ayakkabı taban astarı üretimini de katan fabrikamız, halen kurulu 4 makinası ile günde 60 ton mal üreterek sektörün ürün ihtiyacının büyük bir bölümünü, müşteri memnuniyetine yüzde yüz önem vererek karşılamakta ve dünyanın 50 ülkesine başarı ile ihracat yaparak, çevre sağlığına verdiği olumlu katkıların yanı sıra, ülkemizin döviz gelirlerine de, önemli katkılarda bulunmaktadır.

2017 senesinde bünyesine Aytaş firmasını da katarak iş hacmini genişletmiştir.

YUKARI